Ethereum Grafiği: Yan Ticaretten Sonra Ethereum (ETH) İçin Düşüş mü Yükseliş mi (Bears or Bulls)?

Ethereum, bir süredir ABD doları karşısında yatay işlem görüyor. Açık olan şey, bir sonraki piyasa döngüsünün kesinlikle ETH’nin izlediği trendlerde bir değişiklik yapmaya yaklaşıyor olmasıdır. Bununla birlikte, sonraki eğilimler yükseliş mi yoksa düşüş tarafından mı yönlendirilecek? Daha önce 2020’nin ilk çeyreğinde ETH 200$ değerine giderken Şubat ayında 188$ değerine ulaştığını görebilirdik. 5 aydan kısa bir süre sonra Ethereum, 220$ ile 246$ arasında işlem görüyor. Ara sıra günlük yükseliş ve düşüşlerle mevcut yatay ticaretten, ETH 250$’lık direnci kıracak mı yoksa 200$’a gidecek yol olan 220$’ın altına mı düşecek?

3. Çeyrek Ethereum Grafiği: ETH Başarılı Bir 2. Çeyreğin Ardından Nereye Gidiyor?

ETH, bu kriptoyu 200 günlük EMA’sının üzerine çıkaran pozitif bir ivme ile yıla başladı. ETH, önümüzdeki haftalarda düşüş eğilimi veya yükseliş eğilimlerini takip eden ETH’nin hangi yönde ilerleyeceğini belirlemek için çok önemli olan EMA’sının üzerinde kaldı. Şimdiye kadar, alıcılar kontrolü ele aldı, bu da ETH’nin günlük işlem hacimlerinde 12 milyar dolara nasıl ulaştığını açıklamaktadır. 202o ikinci çeyrekte işlem hacimleri için sonuçlar 2019’dan bu yana 5 kata yakın bir artışla önemli ölçüde iyileşti. Artışlar, İstanbul güncellemesinin başarılı bir şekilde uygulanmasının yanı sıra Ethereum blockchain üzerinde Dapps kullanımının artmasının bir sonucu gibi görünüyor. Ek olarak, Mayıs ayının son haftasından Temmuz 2020’ye kadar, ETH yatay işlem görüyor. Kripto, 215$ ve 253$ ‘lık destek ve direnç seviyeleri arasında yukarı ve aşağı gidiyor. Bu noktadan sonra, ETH yeni bir düşük seviyeye ulaşacak şekilde 215$’ın altına düşebilir veya bu kripto 253$ değerini aşarsa yeni bir zirveye çıkabilir.

2020’de Ethereum Fiyatı: Önümüzdeki Haftalarda Ethereum’dan Ne Beklemeli?

Mevcut direnç ve destek seviyelerinde yatay ticaretten, ETH piyasadaki duyarlılığa göre eşit derecede düşebilir veya yükselebilir. Duyarlılık, ikinci en büyük madeni paranın hangi yönde hareket edeceğine karar verebilir. ETH’nin 253$’lık direnci kırması durumunda kripto 3. çeyrekte 290$ değerine ulaşabilir. 215 destek seviyesinin altına düşme durumu, ETH’yi sert bir düşüşe götürebilir, bu da kriptoyu destek seviyeleri 165$’a ulaşana kadar 20 $ değerinin altında yeni düşüklere götürebilir.

ETH’nin Fiyatını Belirleyen Dış Faktörler Nelerdir?

DeFi ve DeFi’nin artan popülaritesi, ETH’nin değerini yükselten faktörlerden biridir. Bununla birlikte, Ethereum ve ETH’nin kurucusu Vitalik Buterin, DeFi’nin abartıldığını iddia ediyor ve bunun geçici olduğunu vurguluyor. Öte yandan, Ethereum blok zincirinde barındırılan DeFi zincirleri ve Dapp’ler, Ethereum fiyatı yükselten faktörlerden bazılarıdır. Dahası, topluluk, yaklaşan Casper Proof of Stake’in bir parçası olması gereken Beacon Chain’i bekliyor. Bu yükseltmeler, ETH’yi 253$ direnç fiyatının üzerine de itebilir.