LTC Fiyat Tahminleri

Bu aralar Litecoin piyasasında her şey yolunda gidiyor . Peki gelecekte bizleri neler bekliyor ?   

Öncelikle 2013 ‘den bugüne Litecoin değerindeki düşüş ve artışlara bir göz atalım. Litecoin ne kadar?

Bildiğiniz gibi 2011 yılında Charlie Lee tarafından oluşturulan Litecoin, günümüzün  en başarılı para birimlerinden biridir. Zaman içinde Bitcoin de dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerinde kullanılan önemli teknolojileri geliştirdi. Ancak hayat bazen öngörülemez tuzaklar sunuyor , Litecoin de bir dönem bundan nasibini aldı . Evet ,bir düşüş eğiliminden bahsediyoruz , nihayetinde bu eğilimler coinin fiyatına zarar verdi 


2013’ten bu yana Litecoin fiyat hareketlerine bakarsak, bazı yükseliş ve düşüş noktalarını görebiliriz. Litecoin ilk tanıtıldığında , değeri oldukça düşüktü (yaklaşık 3 $). Ancak 2013 yılı sonlarına doğru kripto piyasasında önemli fiyat hareketleri görülmeye başladı. 28 Kasım 2013’te, LTC’nin değeri neredeyse sadece bir günde iki katına çıkarken, her bir coin için 50 $ ‘a ulaştı. Litecoin topluluğu için inanılmaz bir başarıydı!

Ancak bu kayda değer sıçrama kısa sürdü. LTC  Nisan 2014’te 10 $’a düştü. Ayrıca, 2015 yılının Şubat ayında 1 $’ın  biraz üzerinde dalgalanma yaşadı. Takip eden dönemde fiyatı 1 $ ile 4 $ arasında gidip geldi. Coinin bu çöküşüne rağmen, Charlie Lee iyimser olmayı seçti ve sistem üzerinde önemli geliştirmeler ve güncelleştirmeler yapmaya karar verdi. Böylece, “Segregated Witness/Ayrılmış Tanık” (SegWit) geliştirildi ve tanıtıldı.


Bu gelişme coin üzerinde pozitif bir etki yarattı ve değeri 16 $’a kadar yükseldi. Litecoin ne kadar Eylül ayına 70 $’a ulaştı. Ve Aralık ortasında, tüm zamanların en yüksek değeri olan 375 $ lık fiyatıyla rekor kırdı. 2018’de LTC’nin değeri yıl içinde yaklaşık beş kat azaldı. Ancak yıl bitmeden yükseliş yeniden başladı ve para birimi istikrar kazanmayı başardı.

2019’un başında Litecoin fiyat artışını sürdürdü. Coinin fiyatı yılın ilk yarısında dört kat artarak , genel olarak 31.02 $’dan 138.4 $’a yükseldi .Bu durumun Ağustos ayında gerçekleşen “yarılanma” (halving ) ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, Eylül ayı ortalarında tekrar dalgalanma yaşadı ve fiyatı 68 $ ‘a düşürdü. Yılın geri kalanında da düşüş eğiliminde kaldı.

Gelelim Şimdiki Duruma..

Şu an için , Litecoin kullanıcıları 2020’nin yatırım yapmak ve kârlı elde etmek için iyi bir başlangıç olup olmadığını merak ediyorlar. LTC’nin 2020 yılında şansı var mı? Değerinde önemli bir artış görebilecek miyiz?

Uzmanlara göre, 2020 Litecoin için önemli bir yıl olacak. Ancak geçtiğimiz yıllardaki dalgalanmaları düşünürsek fiyatıyla ilgili çok kesin konuşmak münkün durmuyor . Tüm bunlara ragmen yine de, bu yılın LTC’nin yılı olması bekleniyor. Bu bilgilerle yola çıkarak  kripto para birimine yatırım yapmak isteyenler uzun vadede kazançlı elde edebilir.

Bir web sitesi, Litecoin’in fiyatının yıl sonuna kadar 106 dolara ulaşabileceğini iddia ederken, başka bir web sitesi fiyatın 124 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. Uzmanlar tutarlı bir yatırım başarısı sağlayabilmek için kullanıcılara daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.